Lyon 1 : 1 Real Madrid - Real Madrid CF Blog

22.02.2011.

Lyon 1 : 1 Real Madrid

Real je veceras na Stade de Gerlandu odigrao 1:1.. I tako izborio dobar rezultat da konacno izbori cetvrtfinale..

Utakmica je krenula veoma zatvoreno, tek se oko 30-tih minuta krenulo ofanzivnije.. Lyon je upisao nekoliko suteva van gola, a prvi sut u okvir gola, za Real je osutao Angel di Maria, pri kojem je sutu golman Lloris imao poteskoce pri odbrani..

Prva prava prilika na utakmici bila je ona stativa Ronalda, naime sa desne strane Cristiano Ronaldo je izveo svoj poznati Tomahawk, no lopta je udarila od stativu, Sergio Ramos je sasvim malo zakasnio na nju.. Nekoliko minuta poslije toga, Ozil je izveo korner sa desne strane, Ramos odlicno skace, no lopta ponovo nece u go, precka..

Nekoliko minuta nakon toga, ponovo slobodan udarac za Real, Ronaldo izvodi, lopta je u ruku pogodila Crisa u kaznenom prostoru, no sudija nije pokazao na bijelu tacku.. Igrala se 64. minuta kada je usao Benzema, a izasao Adebayor.. Ozil je prosao po lijevoj strani, dodao do Ronalda koji je loptu pruzio u prazan prostor prema Benzema, prosao je Bastosa, i plasirao loptu kroz noge Llorisu..

Poslije toga, Lyon je krenuo na sve ili nista, usao je Pied, Briand i Pjanic.. Napravljen je faul na oko 40 metara od gola, Pjanic izvodi, lopta se odbija od Di Marie koji je stajao u zivom zidu, Cris je prebacio loptu na drugu stranu do Gomisa koji je neometano pogodio za 1:1.. Krivac ovoga gola je odbrana Reala, a po najvise Carvalho koji je zakasnio.. Uzvrat slijedi za 15 dana na Bernabeu, u kojem je mecu Real veliki favorit.. Sljedeca utakmica Reala je vruce gostovanje kod Deportiva..