Atletico - Real 1:2 - Real Madrid CF Blog

20.03.2011.

Atletico - Real 1:2

U 29. kolu španske Primera Lige Real Madrid je na Vicente Calderonu savladao Atletico rezultatom 1:2. Za Real su pogodili Benzema i Ozil, dok je jedini pogodak za Atletico postigao Aguero.

Atlético de Madrid - Real Madrid

Atletico je zadnji put bio bolji od Reala u jesen 1999. godine, kada su s 3:1 slavili na Santiago Bernabeu. Madridski crveno-bijeli imali su loš početak sezone, ali su kasnije uspjeli ući u formu, te su sada u izglednim šansama da izbore Evropu.

Real, ipak, i dalje vodi mrtvu trku s Barcelonom za naslov španskog prvaka. U prilog im ne idu partije Barcelone, koja je i večeras slavila protiv Getafea s 2:1. Identičnim rezultatom je Real slavio na Vicente Calderonu.

Poveli su Kraljevi u 11. minuti utakmice. Akcija kod postizanja gola tekla je po sredini terena. Xabi Alonso je dodao do Khedire, koji sjajno "gura" Benzemu pred  De Geu, a Francuz, koji igra u sjajnoj formi posljednje vrijeme, dovodi goste u vodstvo.

Prednost Reala udvostručio je Mesut Oezil u 33. minuti. Najprije je Benzema ubacio s desne strane, Ronaldo pao u petercu domaćih, tražili su gosti penal, ali sudija je pustio da se igra nastavi, loptu na lijevoj strani dobio Marcelo, potom uputio povratnu loptu na 15-ak metara, gdje Nijemac iz prve, lijevom nogom, majstorski pogađa za novo slavlje Mourinha i njegovih izabranika.

Uspio je Atletico smanjiti. Sergio Aguero je u 86. minuti savladao Ikera Casillasa te donio tračak nade domaćinu, no promjena više nije bilo i Real se vraća na zaostatak od pet bodova za Barcelonom.